BİREYSEL ANTRENMAN

Öncelikle kişiye özel olarak;

Spor Hekimi Uzm. Dr. Savaş KUDAŞ tarafından detaylı olarak sağlık muayeneniz yapılıp spora olan uygunluğunuz belirlenir. Yapılacak muayene kapsamında, genel fiziksel değerlendirme, yapılmak istenen spora yönelik özel testler, kan tahlilleri ve vücut aminoasit düzeylerinin belirlenmesi, gerekli görüldüğü takdirde radyolojik değerlendirme ve bu değerlendirmeler sonucunda spor yapmanıza engel olup olmadığı ve ne tür egzersizlerin sizin için uygun olabileceği belirlenir.

Beslenme alışkanlıklarınızın incelenmesi, kilo yağ ve kas kütlesi ölçümleri yapılarak beden kitle analiziniz çıkarılarak uygun diyet programınız belirlenir.

Uzman spor fizyoterapistleri tarafından fiziksel uygunluk değerlendirilmeleri, SpartaNova ve Fonksiyonel Hareket Analiz (FMS) testleri yapılarak. Vücut düzgünlüğü ve postür analizi yapılır. Bu şekilde vücudunuzun tam olarak neye ihtiyacı olduğu belirlenir ve sadece size uygun olacak şekilde egzersiz programları çıkartılır.
Uygulanan bu testler doğrultusunda, fonksiyonel antrenmanlar, denge ve koordinasyon antrenmanları, core stabilizasyon antrenmanları, yağ yakımına yönelik yüksek tempo şiddetli antrenmanlar ve kardio antrenmanları yaptırılabilir. Bütün egzersiz seansları birebir fizyoterapist kontrolünde yapılmaktadır.